Dog walking Dog walking

Hakkımızda

KURULUŞ HİKAYEMİZ

Uzun yıllara dayanan besi ve hayvancılık sevdasıyla, 2013 yılında aile tipi küçük işletme halinde çayır-meracılık ve yaylacılık tipi hayvancılık faaliyeti göstermeye başladık. Amatör ahırlarda, hayvancılık merkezinin köy olması sebebiyle profesyonel olmaya çalışsak da sanayiye yönlendirmesi yaklaşımı hayata geçirilememiş, kalite yem maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle yetersiz beslenen hayvanlardan elde edilen miktarı düşük fakat maliyeti yüksek ürün, kâr etmemizi ve bölge hayvancılığımızda gelişmemize engel olmuştur. Fakat, 2013 Yılında “Bilinçli yapılan iş sürekliliği olan ve daima kalıcılığını koruyan iştir” anlayışımızla, amatör ahırlardan kazandığımız tecrübelerimizle çiftlik tipi hayvancılık çalışmalarına başlanmıştır. Çiftliğimizin inşasına başlanmadan önce fizibilite çalışmaları yapılmış, kendi tarlalarımızdan aldığımız ürünlerin yanı sıra parsellediğimiz tarlalarda sağlıklı besi yemi ekim analizleri yapılmıştır. Tüm bu ön çalışmalardan sonra, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğüne 2013 çağrı kapsamında başvurduğumuz ve kabul edilen projemizden alınan maddi destekle, sürdürebilirlik hesapları en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tarım ve hayvancılık sektörüne profesyonel olarak ilk adımımızı atmış bulunmaktayız.

2014 yılında “ALMANYALI YEDEK PARÇA VE MAKİNE İMALAT SANAYİ” Mutait şirketimizle ve alanında yetkin mühendisler ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda hayvanların beslenme ve sulanmasında mekanik yöntem ve araçların kullanıldığı, hayvanların bölmelerle ayrılmasına rağmen aynı ortamda tutulduğu, yarı açık ve kapalı nitelikte, teknoloji kullanımının yoğun olduğu, hem hayvan hem de insan sağlığını tehdit etmeyecek nitelikte gelişmiş, refah, çevre dostu, modern ve Avrupa Standartlarında bir çiftlik ortaya çıkmıştır. 2015 yılında, Bakara Çiftliği, Sertifikalı ve güncel aktiviteleri takip ederek, profesyonellik ciddiyeti ve samimi iş anlayışını esas alarak, veterinerler kontrolünde, Türkiye ve yurt dış referanslarımızla hayvan alımlarına başlanmış olup ….. üreticiği, damızlık sığırcılığı ve besicilik işletmeleriyle hayata geçirilerek hizmetinize sunulmuştur. Kaynaklarımızı doğru, etkin ve verimli kullanarak Türk tarımına ve hayvancılığına yaptığımız bu yatırımların başarılı olmasına büyük önem veriyor, işletmelerimizin bulunduğu bölgelerde organik hayvancılığın üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konu olması gerektiğini düşünüyoruz. Doğal kaynakların organik hayvancılık kapsamında değerlendirilmesinin ekonomiye, sosyal refahın yükseltilmesine ve kaynakların sürdürebilirliğine olası katkıları bağlamında çalışmalar yaparak bölge ve ulusal düzeyde rekabet gününün yaygınlaştırılması en büyük hedefimizdir.

Bakara Rasyon

Günümüzde yediğimiz gıdaları bilhassa et ürünlerini tüketmeden önce aldığımız ürünlerin içeriğini okuyup uygunluğunu kontrol ediyorsak bu et besiciliğinde de böyle olmalıdır diyoruz. Nesil ve akıl emniyetini temel alan çalışma anlayışımız sofralarımızda helal pak ve steril et tüketmesi için çalışmaktadır. Dolayısıyla hayvanlarımızı beslerken hayvan rasyonu(Hayvanların yedikleri içtikleri) konusunda organik ve helal gıdaya ayrı ehemmiyet göstermekteyiz.

Çiftliğimizde hayvanların bakımına düzen ve temizliğine özen gösterilmektedir. Hayvanlarımızı D vitamini ihtiyaçlarını giderme amacı ile düzenli olarak yaylalara çıkarmaktayız. Bakara Besi güvenli ve sistematik iş prensibi ile zaruri olanı yerine getirmekten ziyade, özümüzü samimiyet ve sadakat prensiplerimizin gölgesinde size sunmak ve şeffaflığı ön plana çıkarıp görsel bir ortam oluşturmaktadır. Bu yönde sizden talebimiz bizi haberdar etmeden çiftliğimizi ziyaret etmeniz ve misafirimiz olmanızdır.

Bakara Sağlık

Türkiye sanayileşme süreciyle hızlı bir yükselişe geçmiş ancak bu durum çiftliğimizdeki hayvanlarımıza makine gözüyle bakmamıza asla neden olmamıştır. vicdan ve merhametli olmamızı kesinlikle değiştirmemiştir. hayvanlarımız ile ilgileniyor, onları büyütüyor sevgi ve şefkat gösteriyoruz. Çiftliğimizde hayvanlarımızın kilo alım bilgileri için rutin tartımlar veteriner ve aşı kontrolleri hassas ve sağlıklı şekilde yapılmakta, mevsimlik taze ot ve gıdalarla vitaminli besinlerle beslenmeleri ön planda tutulmaktadır.

Çiftliğimize seçtiğimiz hayvanlarımız veteriner kontrolünde geçirilip ilk 45 gün karantina da tutulmakta sağlık kontrolünden geçirilip bakımları yapıldıktan sonra ve diğer hayvanlar ile uyumu sağlandıktan sonra sürüye katılmaktadır. en iyi ve kalıcı iş dürüst yapılan iştir diyerekten hayvan sağlığına önem veren organik ve taze mevsimlik gıda anlayış uygulamamız siz tüketicilerimizden lezzet propagandası olarak geri dönmektedir.

VİZYONUMUZ

Hayvancılık ve Tarım Sektöründe faaliyet gösteren, üretici ve tüketici memnuniyetini en üst düzeyde sağlayan, ulusal bir satış ve dağıtım şirketi olmak; iş disiplini, dürüstlük, birlikte kazanç, insana yatırım ilkelerini esas alarak ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak.

MİSYONUMUZ

Et ve süt ürünleri işleme tesislerinin entegrasyonunun sağlanmasıyla ülkemizin ve dünya pazarının hak ettiği güvenli, kaliteli hizmeti sunmak hedefiyle organik hayvancılıkta tüm dünyanın tanıdığı güvenilir bir marka olmak.

KALİTE ANLAYIŞIMIZ

 • Kaliteye önem veren, markasının arkasında duran, İslami ahlaka uygun ürün ve kesim anlayışımız.
 • Kendini sürekli yenileyen, bu konuda rakip tanımadığımız gelişimciliğimiz.
 • Hijyenik şartlara ve ileri teknoloji ile insan sağlığına verdiğimiz hassasiyet
 • Hayvanların yetiştiği bölgenin coğrafi konumu, aldıkları besin türü, kesim ve bekletme koşulları göz önünde bulundurup, tüm ayrıntılara gösterdiğimiz özen
 • Soğuk zincir (kesimden reyona ulaşana kadar ve sonrasında da belirli derecede soğuk ortamda bulundurma) statüsüne tüm koşullarda bağlı kalmamız
 • Olası bir mikroorganizma veya hava teması yoluyla gelebilecek bakteri tehlikesine karşı, sık sık sterilize etmemiz
 • El değmeden titizlikle hazırlanıp, servis aşaması dahil kaliteli hizmet anlayışımızı sunmamız
 • Seneler öncesine dayanan adımıza duyulan güveni idame ettirmek, sürekli yenilenerek geleneğimizin arkasında duruyor oluşumuz.
 • BakaraBesi Yıldızeli Sivas Bölgesinde Hizmet vermektedir.
  Siz değerlerli müşterilerimizin yatırımlarını gerçekleştirmek için tesisimize ziyaretlerini beklemekteyiz.